Hackerský manifest

"Toto je teď náš svět... svět elektronů a vypínačů, krása baudu. Využíváme služby, které již existují bez placení. Mohli by být skoro zadarmo, kdyby nepatřily šmelinářským hltounům, a vy nás nazýváte zločinci. My objevujeme... a vy nás nazýváte zločinci. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti... a vy nás nazýváte zločinci. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto jsme my zločinci. Ano, jsem zločinec. Můj zločinem je zvědavost. Můj zločin je posuzování lidí podle toho co říkají a jak přemýšlí, ne podle toho jak vypadají. Můj zločin je to, že jsem chytřejší než ty, to je něco co mi nikdy neodpustíš. Jsem hacker a toto je můj manifest. Můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny... konec konců, jsme všichni stejní.

+++The Mentor+++

[trochu vejš]

Všední den

7:00 a budík, sic odkopnut v dál, nedá a nedá pokoj. Zvedám hlavu a zjišťuji, že přede mnou na monitoru jest napsána nekonečná řada různých písmenek. Usnul jsem na klávesnici zrovna v tu chvíli, když jsem psal slohovou práci do školy. Zmáčkl jsem alt-f4 a textový editor se mě zeptal, zda uložit či nikoli. Myš vjela nad tlačítko ne a levým myšítkem potvrdila. V mém podvědomí se oběvila věta:„Stejně stála za houby.” Jelikož nemám houby rád, dal jsem svému podvědomí za pravdu. Pak jsem celý počítač vypnul a začal si připravovat tašku do školy. Mezitím jsem snídal večeři. A ještě mezi tím bůh pronášel po 3 825 462 028-mé svou oblíbenou větu:„Budiž světlo.” Když taška byla plná knih (!), sešitů, disket, „cédéček a dývýdýček,” dojedl jsem i pizzu. Zvedl svou, sezením u počítače zkřivenou kostru a odšoural se směrem základní škola. Jelikož se ve škole, až na pár vyjímek nic nedělo, necháme téma škola na jindy. A tak se přemisťuji zase ke svému počítači. Ovšem toto byl pátek. Sobota a snowboard za dveřmi. Kramolín blízko a já štěstím nabitý, až se jiskřilo všude kolem. Celou sobotu strávím na sněhu a neděli u počítače, jako každý jiný víkend. Tak Let's go!

© Bodhisattva

[trochu vejš]

Beastie Boys Anthology, The Sound of Science

Vše začalo v roce 1981 v New Yorku: hardcore/punkovou skupinu Beastie Boys tehdy tvořili Mike Diamond (Mike D.), Adam Yauch (MCA) a Kate Schellenbach. Během následujících let se sestava trochu změnila: Kate skupinu opustila, aby později založila čistě dívčí partu Luscious Jackson, a k Beastie Boys se naopak přidal Adam Horowitz (King Ad-Rock). Prvním velkým hitem byla našláplá testosteronová pecka You Gotta Fight (For Your Right To Party), která byla zařazena na úspěšné debutové album Licence To Ill z roku 1986. Crossover hip hopu a rocku se Beastie Boys začal trochu zajídat, a tak svým druhým albem Paul´s Boutique (1989) překvapili zajímavou směsí soulu, funku, jazzu s hip hopem. Svůj styl ještě zdokonalili na třetí desce Check Your Head, skupina se vrátila k vlastní hře na hudební nástroje, kterou doplnil dnes již slavný klávesista Money Mark. O dva roky později následovala skvělá deska Ill Communication, i zde Beastie Boys v plné parádě představili svůj osobitý mix nerůznějších stylů postavený na hutných hiphopových spodcích. V roce 1996 neporušila tato trojice svůj zvyk vydat každé dva roky desku a vypustili velmi povedené a velmi cool instrumentální minialbum The In Sound From Way Out. Stručný příběh této zajímavé skupiny pokračuje aktuálním, pátým řadovým albem Hallo Nasty z roku 1998, které vydalo několik hitů a které parádně drží pohromadě díky humoru, který k Beastie Boys nerozlučně patří. Skupinu tedy tvoří od poloviny 80. let tři zajímavé osobnosti s různými vedlejšími aktivitami: Adam Horowitz se věnuje herectví, Mike Diamond má na starosti nahrávací společnost a časopis se stejným názvem Grand Royal a Adam Yauch je konvertovaný buddhista, který aktivně bojuje za osvobození Tibetu - právě díky němu se v New Yorku a San Francisku konaly v letech 1996 - 1998 tři koncerty na podporu této okupované země. Jak sami vidíte, příběh téhle kapely je dlouhý a zajímavý a přesně takové je dvojalbum s největšími hity Beastie Boys. Je tu celkem 42 skladeb, některé jsou skutečnými hity a jiné zajímavými raritami: zběsilá kytarová I Want Some, novinka Alive anebo coververze skladby Benny And The Jets od Eltona Johna(!).

+++Paskvil+++

[trochu vejš]

Bodhisattva bydlí v ... (domě)

Část prvá. Bydlím v uzounké uličce blízko náměstí. Můj pokoj byl v prvním patře. Od staré oprýskané zdi na protější straně mě dělily necelé čtyři metry. Výhled z okna byl pořád stejný. Dominovala mu šedá, provlhlá omítka, jen v pravém horním rohu kousek věže. Každé ráno byla na svém místě. Nikdy se nehnula a neuvolnila mi pohled na oblohu. Té zůstával jen proužek v levém horním rohu. Od doby, kdy jsme se nastěhovali do tohoto domu jsem poznal mnoho odstínů černé, šedé, modré až po bílou. Různé tvary mraků a oblaků, jen kostelní věž měla stále stejný tupý tvar. Část druhá. O patro výš. Letos na jaře jsem dostal nový pokojíček v podkroví na opačné straně našeho domu. Můj obzor se tím náhle rozšířil. Střechy domů zůstaly pode mnou. Z okna vidím panorama centra. Zámek s hrádkem a věží, museum a část divadla. Na skále pod zámkem porostlé keři a stromy se mění barvy podle ročních období. Na podzim je stráň nejpestřejší. V noci je zámek krásně osvícen. Za ním na obloze pozoruji všelijaká souhvězdí. Ruch ulice sem doléhá jen částečně, zvlášť ten letní turistický a ten noční hospodský, což je příjemné. Část třetí. Roleta. Na noc stahuji roletu. Jsou na ní krásná zvířata, deBill Gates s usřelenou hlavou a červený brouk (VW). A tak se mi různí pohled na svět.

© Bodhisattva

[trochu vejš]

Aktuální situace ve třídě aneb učitelsé nervy v kýblu

(Pesimistická sci-fi reportáž z naší třídy)

Začíná čtvrtá hodina, pedagog vchází do třídy již řádně naštván. Prochází třídou a rozdává papíry na prověrku. V polovině třídy probíhá kolektivní práce, ale abyste si nemysleli, že se druhá polovina naučila, přiblížím vám aktuální situaci. Všichni žáci nahlížejí do svých taháků, kantor nalézá jeden tahák za druhým a prověrky, které budou ohodnoceny známkou nedostatečná se na stole rychle množí. Žáci dělají stále větší hluk a kantorovi dochází trpělivost. Klepání ukazovátkem nepomáhá, a proto začíná vybírat žákovské knížky. Píše do nich jednu poznámku za druhou, ale ani to nepomáhá, a tak pan učitel sleduje hodinky a modlí se, aby zazvonilo. Crrr- a začíná oblíbená třídní hra, rugby. Máme ovšem velmi krátké přestávy, a proto nikdy nedohrajeme zápas do zvonění, a tak to občas protáhneme až do hodiny. Kantoři z toho z jedné strany šílejí, ale z druhé po nás žádají, abychom cvičili a pěstovali sporty. Takto se to opakuje den co den, hodinu co hodinu, tudíž si myslím, že se učitelé těší na konec června tohoto roku, až ukončíme povinnou školní docházku.

© Bodhisattva a MiNo

[trochu vejš]

[total up]

[ouplně na nabídku]

© Bodhisattva Vow 2000

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *